قوانین و مقررات

قوانین و مقررات استفاده از سامانه اینترنتی املاک آلفاملک به شرح زیر می باشد.

واژه ها و تعاریف

آگهی ملکی: اطلاعاتی درباره یک واحد ملکی است که توسط کاربر در فرم ثبت ملک و موجود در سایت آلفاملک وارد شده و پس از بررسی توسط مدیر سایت و در صورت پیروی از شرایط مندرج در این تاربرگ اینترنتی تایید و منتشر می شود.

کاربر عمومی: کاربر عمومی فردی است که به عنوان بازدید کننده تارنمای آلفاملک از اطلاعات موجود در آن بهره مند شده و در صورت تمایل می تواند اقدام به ثبت آگهی ملکی نماید.

کاربر حرفه ای: این کاربران شامل مشاوران املاک و آژانس های املاک که در قالب قرارداد همکاری با آلفاملک حق دسترسی به امکانات ویژه سامانه اینترنتی املاک آلفاملک را دارا می باشند.

حساب کاربری: حساب کاربری که از طریق صفحه ثبت نام در سایت ساخته شده و پس از تایید توسط مدیر سایت کاربر می تواند با وارد کردن اطلاعات ورود اقدام به استفاده از امکانات ارایه شده در حساب کاربری نماید.

پیشخوان حرفه ای مشاور املاک: حساب کاربری ویژه کاربران حرفه ای که در آن امکاناتی فراتر از امکانات ارایه شده برای کاربران عمومی عرضه شده و کاربران تایید شده می توانند از آن بهره مند گردند

ثبت آگهی ملکی

هر کاربرعمومی یا حرفه ای که دارای ملکی برای عرضه به بازار املاک اعم از فروش، رهن و اجاره، سرقفلی یا دیگر انواع معاملات رایج ملکی باشد می تواند اطلاعات ملک خود را در سامانه آلفاملک ثبت نماید.

اطلاعات ثبت شده برای آگهی های ملکی باید مطابق با قوانین و مقررات جاری کشور باشد. بر این اساس، ثبت مطالب نامربوط و منافی شئون و قوانین رایج کشور در فیلدهای اطلاعاتی که در آن کاربر دارای اختیار ثبت اطلاعات خود است (به عنوان نمونه تصاویر یا توضیحات ملک) ممنوع بوده و آلفاملک در صورت مشاهده اقدام به رد آگهی می نماید. همچنین آلفاملک حق هر گونه پیگیری از مراجع قضایی را در صورت تخلف کاربران از قوانین رایج کشور در زمینه تولید و انتشار محتوا در وب برای خود محفوظ می دارد.

انقضای آگهی ملکی

آگهی های فروش ملک به مدت 3 ماه و آگهی های اجاره ملک به مدت یک ماه روی آلفاملک مانده و در صورت تمدید نشدن توسط کاربر ثبت کننده، منقضی می شوند. آگهی می تواند زودتر از این موعد توسط کاربر منقضی شود.

تعداد آگهی قابل ثبت

هر کاربر عمومی می تواند سه آگهی رایگان ثبت نماید. برای ثبت تعداد بیشتر آگهی ملکی کاربر می تواند اقدام به خرید اعتبار ثبت ملک نماید. کاربران حرفه ای مانند مشاوران املاک می توانند اقدام به خرید پیشخوان حرفه ای مشاور املاک نمایند. هر آگهی در یک شهر قابل نمایش است که همان شهری است که ملک در آن ثبت شده است.

حذف آگهی

ثبت اطلاعات نادرست یا خلاف قوانین رسمی کشور در آگهی های ملکی منجر به رد آگهی شده و در صورتی که سهوا در سایت منتشر شود به محض آگاهی از محتوای نادرست توسط مدیران سایت حذف می گردد. همچنین مدیران آلفاملک می توانند محتوای یک آگهی را به تشخیص و صلاحدید خود رد و از انتشار آگهی در سایت خودداری نمایند و این هیچ گونه حقی برای کاربر ثبت کننده ملک ایجاد نمی کند. کاربران بازدید کننده سایت می توانند در صورت مشاهده هر گونه مشکل در رابطه با یک آگهی ملکی در بخش گزارش مشکل در صفحه اطلاعات ملک آن را گزارش کرده تا توسط مدیران سایت به آن رسیدگی شود.

رفع مسوولیت

با توجه به اینکه ثبت آگهی ملکی در این سایت برای کاربران عمومی با یا بدون ثبت نام امکانپذیر بوده و شرط خاصی ندارد آلفاملک مسوولیتی در قبال درستی اطلاعات ارایه شده از جمله قیمت املاک ادعا شده توسط کاربران نداشته و مسوولیتی متوجه آلفاملک نمی باشد. آلفاملک از ابزارهای خود برای تخمین قیمت ادعایی استفاده می نماید ولی این به معنای تایید قیمت اعلامی از سوی کاربران نمی باشد. کاربران لازم است پیش از هر گونه معامله و پرداخت وجه از درستی اطلاعات و اعتبار و قانونی بودن معامله با استفاده از روش های قانونی رایج در کشور نسبت به اعتبارسنجی اطلاعات موجود در آگهی ملکی اقدام نموده و پس از اطمینان یافتن از درستی اطلاعات، اقدام به معامله و پرداخت نمایند.

هشدار: به همه کاربران عمومی توصیه می شود معامله ملکی را حتما در بنگاه های املاک مجاز دارای تاییدیه از مراجع ذی صلاح و با دریافت کد رهگیری معامله انجام دهند. آلفاملک در راستای مسوولیت اجتماعی خود اقدام به انتشار محتوای آموزشی صرفا به عنوان راهنمای کلی مسایل حقوقی املاک و معاملات ملکی می کند که تحت عنوان محتوای مجله الکترونیکی در سایت آلفاملک منتشر می شود. گفتنی است این محتوا نیز قابل ادعا نبوده و صرفا جنبه راهنمایی کلی دارد.

مهمترین تصمیم زندگی تان را با کمک آلفاملک بگیرید!