راهنمای ثبت آگهی ملکی در آلفاملک


ثبت ملک در آلفاملک به دو صورت انجام می شود با حساب کاربری و بدون حساب کاربری. ثبت ملک با حساب کاربری دارای مزیت های بسیاری است و کاربر می تواند علاوه بر بهره مندی از امکانات داشبورد کاربری از آمار بازدید ملک خود نیز آگاه شود. در طراحی فرم ثبت ملک تلاش شده تا بهترین رابط کاربری در اختیار مالکان گرامی قرار گرفته تا در عین سادگی و سرعت بتوانند اطلاعات کاملی از ملک خود را در اختیار مشتریان قرار دهند. با آلفاملک همراه باشید . . . 


دسترسی به فرم ثبت ملک

برای دسترسی به فرم ثبت ملک می توانید روی دکمۀ ثبت ملک که در قسمت های مختلف سایت قرار داده شده کلیک کنید. این دکمه در تاربرگ خانۀ آلفاملک در بالای فرم جستجوی ملک قرار دارد. تصویر شماره 1 را ببینید. 

تصویر شماره 1

دکمه ثبت ملک

برای ثبت ملک بهتر است که عضو سایت شوید ولی امکان ثبت ملک بدون عضویت نیز فراهم شده. پس از کلیک کردن روی دکمه ثبت ملک یک فرم باز می شود که از شما می پرسد آیا مایل به ثبت ملک با حساب کاربری هستید یا بدون حساب. تصویر شماره 2 را ببینید.

تصویر شماره 2: پرسش تعیین وضعیت ثبت ملک (کاربر عضو یا غیر عضو)

پرسش روش ثبت ملک

چنانچه قبلا حساب کاربری ساخته اید بر دکمۀ آبی رنگ ورود کلیک کنید، در غیر اینصورت می توانید در صورت تمایل ثبت نام نمایید. ثبت ملک بدون ثبت نام و ساختن حساب کاربری نیز امکانپذیر است و می توانید بر دکمۀ قرمز رنگ با عنوان "نه ثبت ملک بدون ثبت نام" (تصویر بالا را ببینید) کلیک نمایید. 

فرم ثبت ملک

بسته به اینکه کدام گزینه را انتخاب می کنید به یکی از صفحه های ورود، ثبت نام، یا فرم ثبت ملک بدون ثبت نام هدایت می شوید. در تصویر 3 نمایی از فرم ثبت ملک بدون ثبت نام را مشاهده می کنید. 

تصویر 3: فرم ثبت ملک (کاربر آزاد)

ثبت ملک بدون ثبت نام

در فیلدهای ستاره دار همانطور که در بالای صفحه توضیح داده شده مشخصات مهم ملک وارد می شود بنابراین الزامی هستند. در پرکردن این فیلدها به نکات زیر توجه کنید:

 1. عنوان ملک: عنوان ملک را حداکثر 30 کاراکتر بدهید. بهتر است عنوان ملک چکیده ای از ملک باشد و به مهمترین ویژگیهای ملک اشاره کند. برخی از این ویژگیها عبارتند از:
  1. نوساز بودن: آپارتمان نوساز
  2. متراژ: به صورت کوتاه. مثلا 100 متری، 
  3. تعداد خواب: مثلا 3 خوابه، دو خوابه
  4. محدودۀ جغرافیایی یا خیابان: مثلا مهرآباد، هفت دست، رباط، و . . . 
 2. استان و شهر
 3. آدرس: آدرس را به طور دقیق وارد کنید تا مشتری بتواند با اعتماد بیشتری ملک شما را ببیند. وارد کردن عنوان کلی مانند نام شهر یا منطقه یا خیابان در جلب توجه مشتری چندان کارساز نیست. 
 4. نوع ملک: خانه ویلایی، آپارتمان، و غیره. در صورتیکه قصد دارید یک مجتمع تجاری اداری یا آپارتمانی را یکجا در آلفاملک ثبت کنید بهتر است یک بار با انتخاب مجتمع تجاری اداری یا مجتمع آپارتمانی در فیلد نوع ملک، مشخصات کلی آنرا ثبت کرده و دوباره در یک فرم جداگانه، مشخصات یک یا چند مورد از واحدهای آن مجموعه را ثبت نمایید. در این حالت مشتری داده های کاملتری دربارۀ ملک دریافت کرده و رغبت بیشتری برای تماس با شما پیدا خواهد کرد. 
 5. نوع سند: گرچه الزامی نیست ولی پیشنهاد می شود حتما آنرا وارد کنید. البته در مورد معامله های اجاره و رهن، این فیلد به طور خودکار حذف می شود. 
 6. نوع معامله: بسته به نوع معامله ممکن است برخی کادرهای ثبت اطلاعات حذف یا مواردی افزوده شود. مثلا در مورد املاک پیش فروش، اطلاعاتی راجع به مبلغ پیش پرداخت، زمان تحویل، درصد پیشرفت پروژه، ماه تحویل، سال تحویل پرسیده می شود که پیشنهاد می شود اگر قصد پیش فروش واحد را دارید حتما آنها را وارد کنید چرا که مشتریان دنبال بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری می گردند. 
 7. وام: خرید خانه برای بسیاری از مردم بدون دریافت وام مسکن امکانپذیر نیست. بنابراین اگر ملک شما دارای وام می باشد حتما اطلاعاتی مانند مبلغ وام، تعداد و مبلغ اقساط وام مسکن و . . . را وارد کنید تا مشتریان بیشتری جذب کنید. در حال حاضر خانه های با 12 سال قدمت امکان دریافت تسهیلات مسکن را دارا می باشند. 
 8. متراژ بنا: قطعا مهمترین ویژگی هر ملکی متراژ آن است و تعیین کنندۀ قدرت خرید مشتری است. 
 9. متراژ زمین: با توجه به اینکه بسیاری از مردم در آپارتمان ها زندگی می کنند ممکن است اطلاعاتی دربارۀ متراژ زمین نداشته باشند. با این حال بهتر است در مورد آپارتمان یا تجاری اداری و . . . مساحت زمین را وارد کنید. این فیلد برای ملک هایی مانند زمین ساختمانی/ کلنگی الزامی است. 
 10. تعداد اتاق: این ویژگی نیز بسیار مهم بوده و در تصمیم گیری مشتریان نقش بسزایی دارد.
 11. عمر بنا: بسته به سال ساخت ملک خود، یکی از گزینه های موجود را انتخاب کنید. چنانچه روی ملک خود بازسازی انجام داده اید امکان انتخاب گزینه هایی برای بازسازی نیز در این کادر اطلاعاتی قرار داده شده است. مثلا اگر 4 سال پیش خانه خود را بازسازی کرده اید می توانید گزینۀ بازسازی شده (2 تا 5 سال) را انتخاب کنید. 
 12. مشخصات ثبت کننده: شامل نام مالک، نام آژانس، نام مشاور که حتما باید یکی از آنها ثبت شود. در غیراینصورت پیغام خطا در هنگام ثبت نهایی نمایش داده می شود. 
 13. اطلاعات تماس
 14. بارگزاری تصاویر ساختمان: می توانید به سادگی فایل تصویر مورد نظر را کشیده و به صورت Drag & Drop در کادر عکس رها کنید (تصویر 4). پس از آن یک دکمۀ بارگزاری نمایش داده می شود که با کلیک روی آن تصاویر بارگزاری می شود. می توانید تا 10 عکس را بارگزاری کنید. بهتر است تصاویری که از ملک خود تهیه می کنید با کیفیت باشد. نکات مهم در عکسبرداری از ملک در راهنمای عکسبرداری از ملک ارایه شده است. 
 15. بارگزاری پلان نقشه: در صورتیکه فایلی از نقشه ساخت خود دارید پیشنهاد می کنیم که آنرا در سایت قرار دهید. ارایۀ پلان نقشه از ملک مطمئنا برای خریداران و اجاره کنندگان سودمند است. ضمن اینکه می توانید جزو معدود نفراتی باشید که این کار را انجام می دهند!
 16. ثبت مکان ملک روی نقشه: برای آسان تر شدن یافتن مکان ملک روی نقشه، پس از اینکه شهر را انتخاب کردید نقشه به طور خودکار روی شهر زوم می شود. بهتر است که با پیمایش روی نقشه موقعیت ملک خود را به طور دقیق مشخص کنید تا بازدیدکنندگان بتوانند اطلاعات دقیقتری از ملک بدست آورده و درصد تماس های مفید شما به این صورت افزایش یابد. این کار منجر به صرفه جویی در وقت شما نیز می شود. چرا که مشتری از مکان ملک آگاه است و در صورتی که آن را پسند کند به شما زنگ می زند. بویژه اینکه کاربران می تواند در هنگام بازدید ملک شما، مسیریابی دسترسی به ملک را در سایت آلفاملک انجام داده و مشخصات خدمات پیرامون آن را مشاهده کنند!
 17. توضیحات: اگر توضیحات بیشتری راجع به ملک دارید در این کادر ارایه کنید. در مورد کسانی که بدون حساب کاربری قصد ثبت ملک دارند بهتر است که توضیحات تکمیلی راجع به ملک و امکانات و ویژگیهای آن در اینجا آورده شود. 
 18. افزودن: چنانچه بدون وارد شدن به حساب کاربری به فرم ثبت ملک آمده باشید فرم ثبت ملک در اینجا پایان می یابد و می توانید کلیک کردن روی دکمه افزودن، ثبت ملک خود را نهایی کنید. در غیر اینصورت و چنانچه به عنوان کاربر سایت وارد شده باشید، فیلدهای کاملی از تمامی مشخصات ملک به این فرم افزوده می شود که با پر کردن آنها می توانید زنگ خور خود را افزایش دهید. تصاویر 5 و 6  بخشی از فرم تکمیلی را نمایش داده است. 

تصویر 4: بارگزاری عکس ملک

بارگزاری تصویر ملک

تصویر 5: ویژگیهای اختصاصی ملک (نمونۀ آپارتمان)

ویژگیهای آپارتمان

تصویر 6: امکانات و سایر ویژگیهای ملک (نمونه آپارتمان)

امکانات آپارتمان


مهمترین تصمیم زندگی تان را با کمک آلفاملک بگیرید!